Liver Formula Cat

51,80 zł
Szybka wysyłka w ciągu 24-48 godzin!
  • Suplement przeznaczony dla kotów
  • Ochrona i odnowa komórek wątroby
  • Starannie dobrany skład

Wsparcie dla wątroby

Wątroba u kotów daje o sobie znać dopiero wtedy, kiedy jest już w poważnym stanie chorobowym. Wymioty, biegunka, albo żółte zabarwienie białek oczu to objawy, które wymagają natychmiastowej konsultacji z lekarzem. Suplementacja to forma działań profilaktycznych. Warto zadbać o wątrobę kota, ponieważ organ ten pełni bardzo ważną funkcję w organizmie i może być narażony na osłabienie.

Jak to działa?

W naszym suplemencie dla kotów wykorzystaliśmy właściwości karczocha zwyczajnego. Jest to roślina, która pomaga oczyścić organizm z toksyn. Pomaga w regeneracji komórek wątroby, wspiera trawienie, a także działa lekko moczopędnie, co sprzyja w usuwaniu szkodliwych substancji.

Mniszek lekarski jest skuteczny w leczeniu zaburzeń trawienia, pomaga też w sytuacjach, kiedy Twój kot dochodzi do siebie po chorobie, czy operacji. Dzięki temu składnikowi rekonwalescencja przebiega szybciej. 

Warto wspomnieć o jeszcze jednym składniku. To ostropest plamisty. Jego działanie polega na tym, że wzmacnia i uszczelnia komórki wątrobowe, dzięki czemu toksyny nie przedostają się do organizmu, a wątroba może je skutecznie neutralizować.

SKŁAD: sole magnezowe kwasów organicznych, krystobalit.

DODATKI: dodatki zootechniczne [ekstrakt z ziela karczocha zwyczajnego (Cynara scolymus L. ) standaryzowany na 5% cynaryny - 100 mg/kaps., ekstrakt z ziela mniszka lekarskiego (Taraxacum officinale F.H. Wiggers coll. ) DER 5:1 - 100 mg/kaps., ekstrakt z nasion ostropestu plamistego (Silybum marianum (L.) Gaertner ) standaryzowany na 95% sylimaryny - 80 mg/kaps.], dodatki dietetyczne [L-asparaginian L-ornityny - 200 mg/kaps., cynku - 6,2 mg/kaps. (w postaci tlenku cynku)], substancja aromatyzująca.

SKŁADNIKI ANALITYCZNE: białko surowe 28,81%, włókno surowe <0,5%, tłuszcz surowy 1,06%, popiół surowy 2,71%, wilgotność 7%

STOSOWANIE: Wsypać zawartość kapsułki do pożywienia. 1 kapsułka na dobę. 

Wpływa pozytywnie na funkcjonowanie wątroby.

<p>SKŁAD: sole magnezowe kwasów organicznych, krystobalit.</p> <p></p> <p>DODATKI: dodatki zootechniczne [ekstrakt z ziela karczocha zwyczajnego (Cynara scolymus L. ) standaryzowany na 5% cynaryny - 100 mg/kaps., ekstrakt z ziela mniszka lekarskiego (Taraxacum officinale F.H. Wiggers coll. ) DER 5:1 - 100 mg/kaps., ekstrakt z nasion ostropestu plamistego (Silybum marianum (L.) Gaertner ) standaryzowany na 95% sylimaryny - 80 mg/kaps.], dodatki dietetyczne [L-asparaginian L-ornityny - 200 mg/kaps., cynku - 6,2 mg/kaps. (w postaci tlenku cynku)], substancja aromatyzująca.</p> <p></p> <p>SKŁADNIKI ANALITYCZNE: białko surowe 28,81%, włókno surowe &lt;0,5%, tłuszcz surowy 1,06%, popiół surowy 2,71%, wilgotność 7%</p> <p></p> <p>STOSOWANIE: Wsypać zawartość kapsułki do pożywienia. 1 kapsułka na dobę. </p> <p>Wpływa pozytywnie na funkcjonowanie wątroby.</p>
chat Komentarze (22)
( 22 opinie )
Na razie nie dodano żadnej opinii.

Opinia eksperta

Veteral liver formula for cat – opinia eksperta

Wątroba jest narządem niezwykle istotnym w prawidłowym funkcjonowaniu całego organizmu naszych zwierząt. To ona czuwa na straży homeostazy i uwalnia organizm od toksycznych związków.

Powszechnie znane są właściwości detoksykacyjne, ale też regeneracyjne wątroby. 

Czasami jednak sama wątroba wymaga wsparcia. Sytuacje w których zwierzę było narażone długofalowo na nieodpowiednią dietę (np. słabej jakości, niedostosowaną do aktualnych potrzeb, źle przechowywaną czy zepsutą), bądź na czynniki drażniące i toksyczne prowadzą do nadmiernej eksploatacji tego narządu. Podniesiona w badaniach krwi aktywność wewnątrzwątrobowych enzymów jest skutkiem intensywnej pracy wątroby, bądź jej uszkodzenia.

Każdego dnia nasze koty, niezależnie od trybu życia są narażone na substancje toksyczne w swoim środowisku. Zarówno zjedzenie trującej rośliny, upolowanie gryzonia mającego wcześniej kontakt z trutką czy przypadkowo znalezione środki chemiczne, leki mogą szybkim tempie doprowadzić do zatrucia organizmu u naszego kota.

Zbyt tłusta, ciężkostrawna dieta może z biegiem czasu odbić się na kondycji wątroby i trzustki, doprowadzając nawet do ich zapalenia.

Wiele sytuacji w życiu może wymagać od nas wdrożenia u naszych kotów odpowiedniego leczenia i wsparcia wątroby oraz narządów odpowiedzialnych za proces trawienia. Dostarczenie organizmowi składników, takich jak wyciąg z ostropestu plamistego, karczocha czy mniszka lekarskiego, zawartych w preparacie Veteral liver formula będzie przyczyniało się do efektywniejszej regeneracji wątroby i pełnienia jej funkcji w organizmie.

Naturalny skład preparatu sprawia, że suplement Liver Formula może być podawany przez dłuższy czas, co u pacjentów przewlekle chorych często jest niezbędne.

Każdorazowo włączenie leczenia czy suplementacji u naszych zwierząt należy skonsultować z prowadzącym lekarzem weterynarii.

Czytaj więcej...

lek. wet. Anna Marciniak
Trójmiejska Przychodnia Weterynaryjna, konsultuje pacjentów dermatologicznych, absolwentka Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie.