Urinal Formula

Starasz się zapewnić swojemu przyjacielowi to, co najlepsze, a on odwdzięcza się każdego dnia. Niestety infekcje bakteryjne, zakażenia, czy urazy mogą skutecznie utrudnić Wam życie. Zła dieta, spożycie toksycznego produktu, albo długotrwałe przyjmowanie leków, naraża nerki Twojego zwierzęcia na poważne problemy. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i uważne obserwowanie objawów potencjalnych chorób, na które może cierpieć Twój zwierzak.

Urinal Formula

Aktywne filtry

51,80 zł

Opinia eksperta

Veteral urinal formula for dog – opinia eksperta

Suplement diety veteral urinal formula wspiera prawidłowe funkcjonowanie dolnych dróg moczowych poprzez ograniczanie nieprzyjemnych doznań. Pomaga odbudować ściany pęcherza  oraz cewki moczowej. Dzięki składnikom znanym ze swych dobroczynnych właściwości. Połączenie ekstraktu z żurawiny wraz z witaminą C w suplemencie diety vereral urinal formula for dog daje efekt lekkiego obniżenia pH moczu, uszczelnia ścianę pęcherza i zapobiega rozwijaniu się infekcji.

Również stany ostre, takie jak infekcje bakteryjne u starszych psów lub uszkodzenia mechaniczne poza odpowiednim, kierunkowym leczeniem będą szybciej ustępować do wdrożeniu wspomagającej suplementacji.

Naturalne składniki i wyciągi zawarte w naturalnym suplemencie urinal formula sprawiają, że preparat można stosować u zwierząt w każdym wieku.

Choroby dolnych dróg moczowych potrafią skutecznie utrudnić i uprzykrzyć życie naszych zwierząt. Zarówno stany ostre, jak i przewlekłe mocno wpływają na komfort życia naszych zwierząt.

Do objawów takich chorób należą: nadmierne parcie na mocz, częstomocz, bolesne oddawanie moczu, nieprzyjemne odczucia, takie jak pieczenie, szczypanie, a czasem również zmienione zabarwienie czy zapach moczu lub domieszki krwi czy śluzu.

Stany łagodne, takie jak sezonowe podziębienia pęcherza, częste u młodych psów zapalenia pęcherza nie zawsze wymagają farmakoterapii, ale na pewno wymagają naszego wsparcia.

Należy jednak pamiętać aby każdy problem zdrowotny należy szczegółowo omówić ze swoim lekarzem weterynarii w celu ustalenia odpowiedniego postępowania.

Czytaj więcej...

lek. wet. Anna Marciniak
Trójmiejska Przychodnia Weterynaryjna, konsultuje pacjentów dermatologicznych, absolwentka Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie.

Do najczęstszych schorzeń układu moczowego u zwierząt zalicza się zapalenie pęcherza moczowego oraz kamicę pęcherza moczowego. Zdarza się także niewydolność nerek, która może mieć charakter nagły, albo przewlekły.

Podstawowym objawem problemów z układem moczowym jest trudność w oddawaniu moczu. Zwierzę odczuwa ból i pieczenie, próbuje się wysikać bez rezultatu, albo popuszcza mocz mimowolnie. W cięższych przypadkach obserwuje się obecność krwi w moczu, utratę masy ciała, depresję i apatię. Każdy z tych objawów należy niezwłocznie skonsultować z lekarzem weterynarii, bo nieleczona infekcja układu moczowego może być bardzo niebezpieczna.

Aby zapobiegać problemom z nerkami, upewnij się, że minimalizujesz ryzyko spożycia przez Twoje zwierzę produktów toksycznych. Tak jak w przypadku małego dziecka – przechowuj w bezpiecznym miejscu leki i środki chemiczne. Nie pozwól także, aby pies miał dostęp do produktów spożywczych, które nie są przeznaczone dla zwierząt, takich jak słodycze, czy resztki gotowych potraw z Twojego stołu.

Żurawina wykazuje wysoką skuteczność w profilaktyce i leczeniu chorób układu moczowego zarówno u ludzi, jak i u zwierząt. Ma ona właściwości antybakteryjne i utrudnia namnażanie się drobnoustrojów w pęcherzu moczowym. Pomaga też eliminować bakterie, zanim te przenikną przez nabłonek dróg moczowych.