Relax Formula

Kochasz te chwile, kiedy Twój zwierzak świetnie się bawi i biega za Tobą do utraty tchu. Ruch stanowi jego naturalną potrzebę i pomaga w zachowaniu dobrej kondycji. Równie ważne jak ruch są także odpoczynek i regeneracja. Twój pies może być narażony na stresory, które mają charakter krótkotrwały, bądź przewlekły. W obu przypadkach warto poszukać pomocy dla swojego czworonoga. Zobacz, jak mogą w tym pomóc naturalne suplementy diety.

Relax Formula

Aktywne filtry

49,70 zł

Opinia eksperta

Veteral Relax Formula For Dog

Powszechnie znane są proaktywne właściwości ziół i ich ekstraktów. Od wieków medycyna naturalna bazuje na dobrocennych właściwościach roślin. Odpowiednio skomponowanym składem suplementu można w dużej mierze wspomóc organizm osiągając pożądany balans i równowagę biologiczną. Dodatkowo połączenie kilku poznanych substancji o właściwościach prozdrowotnych pomaga działać wielotorowo i efektywnie.

W przypadku sytuacji w których zwierzę narażone jest na długotrwały czynnik stresogenny lub jest w trakcie terapii zaburzeń behawioralnych odpowiednio skomponowany preparat może w znacznym stopniu obniżyć poziom stresu lub  przyspieszyć efekty farmakoterapii.

W sytuacji kiedy pracujemy z psami lękowymi lub po przejściach zależy nam na długoterminowej poprawie ich dobrostanu. Niejednokrotnie są to zwierzęta starsze lub z chorobami przewlekłymi – często więc przeciwwskazane jest podawanie silnych środków. Regularne stosowanie suplementów o naturalnym, czynnym składzie pomaga osiągnąć pożądany efekt. Smaczna zawartość kapsułek Relax formula jako element dodawany do pokarmu pozwala również wyeliminować stresogenny wpływ samej aplikacji preparatu. Dobór naturalnych składników powoduje, że Relax Formula po konsultacji z lekarzem weterynarii może być stosowany u większości pacjentów.

Dodatek L-tryptofanu oraz witaminy B6 zapobiega niedoborom tych związków w organizmie , które mogą objawiać się zaburzeniami zachowań. 

Takie sytuacje jak pojawienie się nowego członka rodziny, wyjazdy, praca z psami wycofanymi czy lękowymi są podstawą do udzielania naszym zwierzętom dodatkowego wsparcia, m.in. w formie suplementu ograniczającego poziom ich stresu.

Czytaj więcej...

lek. wet. Anna Marciniak
Trójmiejska Przychodnia Weterynaryjna, konsultuje pacjentów dermatologicznych, absolwentka Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie.

Pies ma niezwykle wrażliwy słuch, dlatego głośne i niespodziewane dźwięki, takie jak odgłosy burzy, czy fajerwerki często działają na niego jak potężny stresor. Twój zwierzak rozpaczliwie szuka bezpiecznego schronienia, kuli się i drży. Nerwowość widać w tym przypadku gołym okiem. Są także psy, które nie znoszą dźwięków ulicy, albo boją się zwykłego odkurzacza!

Pojawienie się nowego członka rodziny, albo zakup kolejnego zwierzęcia to momenty, w których Twój czworonóg może się czuć niepewnie. Odpowiedzialny za to jest jego węch , ponieważ pies przywiązuje się do zapachów, które dobrze zna. Wyjazd, przeprowadzka, albo wizyta gościa o intensywnym zapachu perfum często powodują niepokój u psów, czy kotów. Możesz się spodziewać, że zwierzę ukryje się spłoszone, albo przestanie jeść. Czasami taki stan może potrwać nawet kilka dni.

Psy potrafią się porozumiewać na swój sposób i pewnie dobrze o tym wiesz. Potrafisz także zauważyć, kiedy Twój czworonożny przyjaciel cierpi. Ziewanie, dyszenie, albo nerwowe otrzepywanie się mogą być objawami stresu zwierzęcego. Warto zwrócić uwagę na nietypowe zachowanie zwierzęcia, bo nie wszystkie schorzenia i dolegliwości widać gołym okiem. Długotrwały stres może być w tym przypadku o wiele trudniejszy do wyeliminowania.

Zwierzęta, tak jak ludzie zapamiętują stresujące sytuacje z przeszłości. Widok lecznicy, która dla psa oznacza nieprzyjemny zabieg. Grupa dzieci, którą zwierzę kojarzy z hałasem. Są zwierzęta, które „nie lubią” konkretnego członka rodziny, nawet jeśli ten nigdy nie zrobił im krzywdy. Pamiętaj, że Ty swoje problemy możesz bezpiecznie wylać na papier, albo wygadać się bliskiej osobie. Pies nie ma takiej możliwości. Tym bardziej należy zachować czujność i poświęcać zwierzakowi wystarczającą ilość uwagi.