Liver Formula

O tym, że wątroba jest ważnym organem, nikomu nie trzeba chyba przypominać. To swoiste laboratorium organizmu, w którym dokonują się niezwykle istotne procesy. Składniki odżywcze są analizowane i kierowane tam, gdzie trzeba. Wątroba pomaga także organizmowi zwierzęcia zneutralizować związki toksyczne tak, aby nie przedostały się do organizmu. Niestety, jeżeli komórki wątroby są uszkodzone na skutek choroby, czy też niewłaściwej diety, ich szczelność spada. Watro upewnić się, że wątroba Twojego zwierzęcia ma należytą ochronę.

Liver Formula

Aktywne filtry

51,80 zł

Opinia eksperta

Veteral liver formula for dog – opinia eksperta

Wątroba jest narządem niezwykle istotnym w prawidłowym funkcjonowaniu całego organizmu naszych zwierząt. To ona czuwa na straży homeostazy i uwalnia organizm od toksycznych związków.

Powszechnie znane są właściwości detoksykacyjne, ale też regeneracyjne wątroby.

Czasami jednak sama wątroba wymaga wsparcia. Sytuacje w których zwierzę było narażone długofalowo na nieodpowiednią dietę (np. słabej jakości, niedostosowaną do aktualnych potrzeb, źle przechowywaną czy zepsutą), bądź na czynniki drażniące i toksyczne prowadzą do nadmiernej eksploatacji tego narządu. Podniesiona w badaniach krwi aktywność wewnątrzwątrobowych enzymów jest skutkiem intensywnej pracy wątroby, bądź jej uszkodzenia.

Wiele chorób ogólnoustrojowych odciska swoje piętno na wątrobie. Liczne czynniki chemiczne (przypadkowo połknięte przez zwierzę) czy leki - mają działanie hepatotoksyczne.

Nawet problemy gastryczne lub ciężkostrawna dieta będą nadmiernie mobilizowały wątrobę.

Wszystkie powyższe sytuacje obligują nas do zastosowania u naszych zwierząt działania hepatoprotekcyjnego czli wspierania wątroby. Dostarczenie organizmowi składników, takich jak wyciąg z ostropestu plamistego, karczocha czy mniszka lekarskiego, zawartych w suplemencie dla zwierząt Veteral liver formula przyczynia się do efektywniejszej regeneracji wątroby i pełnienia jej funkcji w organizmie.

Naturalny skład suplementu dla psa sprawia, że suplement liver formula for dog  może być podawany przez dłuższy czas, co u pacjentów przewlekle chorych często jest niezbędne.

Każdorazowo włączenie leczenia czy suplementacji u naszych zwierząt należy skonsultować z prowadzącym lekarzem weterynarii.

Czytaj więcej...

lek. wet. Anna Marciniak
Trójmiejska Przychodnia Weterynaryjna, konsultuje pacjentów dermatologicznych, absolwentka Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie.

Karmiąc psa, który ma problemy z wątrobą, pamiętaj o regularności posiłków. 4-6 porcji dziennie pomoże w utrzymaniu odpowiedniego poziomu glukozy. Warto po posiłku zabrać miskę, aby resztki jedzenia nie uległy zepsuciu. Aby zadbać o zbilansowany posiłek z odpowiednią zawartością tłuszczu i białka, warto się skonsultować z lekarzem weterynarii.

Aby sprawdzić stan wątroby zwierzęcia należy wykonać badanie krwi, a konkretnie poziomów enzymów odpowiadających za stan tego organu. Oznacza się także poziom bilirubiny, kwasów żółciowych, amoniaku, cholesterolu, czy gluzkozy. Czasami konieczne jest wykonanie USG, lub RTG, a nawet biopsji cienkoigłowej.

Objawy problemów z wątrobą, które powinny zwrócić Twoją uwagę, to brak apetytu i utrata masy ciała. Psy cierpiące na dolegliwości wątrobowe mogą też wymiotować, albo mieć biegunkę. Czasami obserwuje się zwiększenie pragnienia, osowiałość i matowość sierści.

Dla zdrowia wątroby Twojego psa warto podjąć działania profilaktyczne. Przede wszystkim warto zadbać o właściwą dietę. Nigdy nie kupuj najtańszej karmy z marketu, uważaj też na produkty radykalnie przecenione. Jeżeli karmisz psa samodzielnie, zadbaj, aby mięso i warzywa pochodziły z dobrego źródła. Zwróć także uwagę na etykiety przysmaków, którymi zajada się Twój pies. Czy wiesz, że niektóre produkty tego typu pochodzą z chińskich hurtowni i zawierają mnóstwo sztucznych dodatków.