Collagen Formula

Każdy pies potrzebuje aktywności, najlepiej na świeżym powietrzu. Zapewne cieszą Cię momenty, w których Twój psiak radośnie ugania się za piłką. Niestety dieta, w której brakuje pewnych składników odżywczych, stany chorobowe, czy tez wiek zwierzęcia, mogą być przyczyną problemów ze stawami. Twój pies ma ograniczoną mobilność i cierpi na dolegliwości bólowe. Możesz wzmocnić jego ścięgna i stawy podając mu naturalny suplement diet dla zwierząt z glukozaminą i innymi dobroczynnymi składnikami.

Collagen Formula

Aktywne filtry

51,80 zł

Opinia eksperta

Veteral collagen formula for dog – opinia eksperta

Aparat ruchu naszych psów jest jednym z ważniejszych układów w ich codziennym funkcjonowaniu. Pomaga psom w pełni korzystać z życia. Potrzeba ruchu jest naturalnym aspektem, choć różni się w poszczególnych etapach psiego życia. Poczynając od młodego wieku, kiedy u psów występuje intensywny wzrost szkieletu ciała i wykształcania się zdrowych części chrzęstnych podstawą jest dostarczenie psom odpowiedniego do tych procesów budulca. Zarówno psy ras szybko rosnących czy psy z rasowymi predyspozycjami do chorób układu ruchu powinny być odpowiednio zaopatrzone w potrzebne składniki pokarmowe od najmłodszego wieku. Odpowiednio wcześnie wdrożone postępowanie profilaktyczne pozwala cieszyć się zdrowymi stawami i uniknąć wielu problemów wieku starszego.

Nadwaga u psów dorosłych, duża aktywność fizyczna czy pewne aspekty anatomiczne psów niektórych ras prowadzą do szybszego zużywania się chrząstek nasadowych kości, a także wielu kontuzji, co bezpośrednio przyczynia się do wystąpienia bólu.

Większość karm bytowych, nawet rangi premium nie dostarcza w ilości wystarczającej substancji wspierających psie stawy i układ chrzęstno-kostny.

Dodatek do codziennej diety suplementu dla zwierząt zawierającego w swoim składzie zarówno powszechną chondroitynę i glukozaminę, ale też synergistycznie działający kolagen, witaminę C czy MSM pozwala osiągnąć znacznie lepszy efekt profilaktyczny. Brak substancji o silnym działaniu układowym czy przeciwbólowym sprawia, że suplement veteral collage formula może być bezpiecznie stosowany u większości pacjentów.

W przypadku wątpliwości zawsze warto przedyskutować potrzebę stosowania suplementów dla zwierząt u swojego lekarza prowadzącego.

Czytaj więcej...

lek. wet. Anna Marciniak
Trójmiejska Przychodnia Weterynaryjna, konsultuje pacjentów dermatologicznych, absolwentka Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie.

To, ile aktywności dziennie potrzebuje Twój pies zależy od wielu czynników. Każda z ras przypisana jest to jednej z grup: od psów spokojnych, poprzez umiarkowanie aktywne, a skończywszy na pracujących, u których wysoka aktywność wpisana jest w ich naturę. Pod uwagę bierze się także wiek, rozmiar, oraz osobowość zwierzaka. Przeciętnie uznaje się 1-3h aktywności dziennie, jako minimum konieczne dla zachowania zdrowia.

Podstawowym składnikiem budulcowym dla stawów jest Kolagen. To składnik, który wzmacnia i uelastycznia stawy zarówno u ludzi, jak i u zwierząt. Kolagen przyczynia się do zwiększenia produkcji mazi stawowej – to specjalny płyn, dzięki któremu stawy pracują jak należy, a ruch nie powoduje bólu. Jego niedobór powoduje tarcia między chrząstkami, które ulegają przez to uszkodzeniu. Warto suplementować ten składnik, aby Twój pies cieszył się aktywnością jak najdłużej.

Jak zachęcić psa do aktywności? Przede wszystkim dać dobry przykład! Jeżeli zaczniesz biec, Twój pies z pewnością podąży za Tobą. Aby uatrakcyjnić wspólny wysiłek, warto się zaopatrzyć w różnego rodzaju akcesoria i zabawki, które z łatwością zakupisz w internecie, albo dobrych sklepach zoologicznych. Możesz także wykorzystać przedmioty, które masz w domu, np. szalik, który zawiążesz między krzesłami. Zachęć psa, aby przeskoczył nad nim, albo...przeczołgał się, jeżeli szalik będzie zawieszony nisko.

Glukozamina to popularna substancja, która pomaga w odbudowie chrząstek stawowych. Ma również skuteczny wpływ na enzymy, które są odpowiedzialne za ich uszkodzenia. Nie występuje w pożywieniu, dlatego należy ją suplementować. Najlepszą wchłanialność zaobserwowano w połączeniu ze stosowaniem witaminy C. Przy schorzeniach stawów przydatny jest także kwas hialuronowy, który poprawia ich ruchomość, oraz pomaga uzupełniać płyn stawowy.