Urinal Formula

Temat kocich nerek to naprawdę obszerna opowieść. Jest to niezmiernie ważny koci organ, który bierze udział w procesie usuwania szkodliwych produktów przemiany materii. Pomaga regulować ciśnienie krwi, produkuje także hormony i enzymy. Niewydolność nerek u kota może być bardzo niebezpieczna, dlatego warto działać w ramach profilaktyki i reagować nawet na najdrobniejsze objawy, które mogą świadczyć o zaburzeniach układu moczowego.

Co powinno zwrócić Twoją uwagę?

Urinal Formula

Aktywne filtry

51,80 zł

Jeżeli Twój kot stał się apatyczny i odmawia przyjmowania posiłków, nie zwlekaj z wizytą u weterynarza. Głodówka, która trwa dłużej, niż dobę, może być dla Twojego zwierzaka bardzo niebezpieczna! Podobnie kot, który zawsze był radosny i aktywny, a teraz jakby stracił swoją witalność, powinien zapalić czerwoną lampkę w Twojej głowie.

Jeżeli Twój kot ma niemiły zapach z pyszczka, może być to oznaka postępującej mocznicy. Jeśli masz pewność, że należycie dbasz o higienę jamy ustnej Twojego kota, być może to w układzie moczowym należy szukać przyczyn brzydkiego oddechu. Lepiej więc skonsultować to z lekarzem.

Warto regularnie kontrolować wagę czworonoga i sprawdzać, czy mieści się w normach ustalonych dla wieku i rasy (oczywiście są to wartości umowne, zatem niewielkie odchylenia nie powinny Cię niepokoić). Jeżeli jednak przykładasz dużą uwagę do prawidłowego żywienia kota, a mimo to zaczyna on chudnąć, warto go solidnie przebadać, bo może mieć to związek ze schorzeniem nerek.

Zwierzęta, tak jak ludzie zapamiętują stresujące sytuacje z przeszłości. Widok lecznicy, która dla psa oznacza nieprzyjemny zabieg. Grupa dzieci, którą zwierzę kojarzy z hałasem. Są zwierzęta, które „nie lubią” konkretnego członka rodziny, nawet jeśli ten nigdy nie zrobił im krzywdy. Pamiętaj, że Ty swoje problemy możesz bezpiecznie wylać na papier, albo wygadać się bliskiej osobie. Pies nie ma takiej możliwości. Tym bardziej należy zachować czujność i poświęcać zwierzakowi wystarczającą ilość uwagi.