Relax Formula

Koty kochają spokój. Układają się wtedy wygodnie i mruczą z błogością. Kocie chwile relaksu to także radość dla Ciebie, ponieważ obserwacja zadowolonego kota pomaga zredukować stres u właściciela. Są jednak sytuacje, w których Twój ukochany futrzak jest narażony na lęk i niepokój. Zaraz przekonasz się, że można mu szybko i bezpiecznie pomóc. Tymczasem poczytaj poniżej, jakie są najpopularniejsze czynniki stresogenne w życiu kota. 

Relax Formula

Aktywne filtry

49,70 zł

Opinia eksperta

Veteral Relax Formula For Cat

Powszechnie znane są proaktywne właściwości ziół i ich ekstraktów. Od wieków medycyna naturalna bazuje na dobrocennych właściwościach roślin. Odpowiednio skomponowanym składem suplementu można w dużej mierze wspomóc organizm osiągając pożądany balans i równowagę biologiczną. Dodatkowo połączenie kilku poznanych substancji o właściwościach prozdrowotnych pomaga działać wielotorowo i efektywnie.

W przypadku sytuacji w których zwierzę narażone jest na długotrwały czynnik stresogenny lub jest w trakcie terapii zaburzeń behawioralnych odpowiednio skomponowany preparat może w znacznym stopniu obniżyć poziom stresu lub  przyspieszyć efekty farmakoterapii.

Udowodniony jest ścisły związek między kocią psychiką a ich stanem zdrowia. Warunki, w których obecnie żyją nasze koty sprawia, że niejednokrotnie narażone są na przewlekły stres. Nadmierne zagęszczenie zwierząt na małej powierzchni, niemożność przejawianie pełnego kociego behawioru, nuda, sprawiają, że do behawiorystów coraz częściej trafiają zwierzęta przejawiające zachowania niepożądane. Również do gabinetów lekarskich trafiają koty, u których silny stres doprowadził do załamania zdrowy - chociażby powszechny syndrom urologiczny. 

Możliwość wcześniejszego przygotowania kota do sytuacji dla niego trudnej pozwala mu znacznie łagodniej przejść przez czynnik stresogenny, dlatego u kotów preparat Relax Formula warto stosować nie tylko w przypadku stresu już trwającego, ale również w formie profilaktyki – zanim jeszcze się on pojawi.

Smaczna zawartość kapsułek Relax formula jako element dodawany do pokarmu pozwala również wyeliminować stresogenny wpływ samej aplikacji preparatu. Dobór naturalnych składników powoduje, że Relax Formula po konsultacji z lekarzem weterynarii może być stosowany u większości pacjentów.

Dodatek L-tryptofanu oraz witaminy B6 zapobiega niedoborom tych związków w organizmie , które mogą objawiać się zaburzeniami zachowań. 

Czytaj więcej...

lek. wet. Anna Marciniak
Trójmiejska Przychodnia Weterynaryjna, konsultuje pacjentów dermatologicznych, absolwentka Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie.

Kot czuje się najlepiej w pomieszczeniu, które jest odizolowane od hałasu. Głośne odgłosy, np. w czasie remontu, czy szalonej zabawy dzieci mogą być dla Twojego zwierzaka stresogenne. Także doroczne imprezy, np. Sylwester to ciężki okres dla domowego zwierzaka. Nie wspominając już o burzach, czy dźwięku domowego dzwonka.

Jeżeli masz kota i postanawiasz zapewnić dach nad głową kolejnemu futrzakowi, przygotuj się na możliwe utrudnienia. Zwierzaki, które widzą się po raz pierwszy, niekoniecznie od razu przypadną sobie do gustu. Również obecność psów może być dla kota nieprzyjemnym doświadczeniem. Warto zawczasu się przygotować na takie sytuacje i działać prewencyjnie.

Kot ma znakomity węch i lubi miejsca, do których jest przyzwyczajony, również od strony zapachowej. Jeżeli wymieniasz kanapę, lub dywan, przyczyniasz się do zmiany środowiska, w jakim porusza się Twój czworonożny przyjaciel. Również częste wizyty gości, z których każdy pachnie inaczej, mogą być dla kota stresujące.

Zamknięcie w transporterze, niemożność swobodnego poruszania się, dziwne zapachy i dźwięki...Podróż dla kota to z pewnością mieszanka wielu nieprzyjemnych doznań. Jeżeli zdarza Ci się zabierać Twojego futrzaka w bliskie i dalsze podróże, warto się zaopatrzyć w łagodny i skuteczny środek uspokajający na bazie naturalnych składników..