Liver Formula

Wątroba Twojego kota to niezwykle ważny organ, w którym zachodzi wiele istotnych procesów dla całego organizmu. Każdy ze składników odżywczych przyjętych z pożywnieniem jest tam analizowany. To w wątrobie magazynowane są zapasy witamin i minerałów. Wątroba bierze także udział w krzepnięciu krwi, a produkując żółć przyczynia się do trawienia tłuszczy. Dlaczego jednak koty są szczególnie podatne na schorzenia tego narządu? 

Liver Formula

Aktywne filtry

51,80 zł

Opinia eksperta

Veteral liver formula for cat – opinia eksperta

Wątroba jest narządem niezwykle istotnym w prawidłowym funkcjonowaniu całego organizmu naszych zwierząt. To ona czuwa na straży homeostazy i uwalnia organizm od toksycznych związków.

Powszechnie znane są właściwości detoksykacyjne, ale też regeneracyjne wątroby. 

Czasami jednak sama wątroba wymaga wsparcia. Sytuacje w których zwierzę było narażone długofalowo na nieodpowiednią dietę (np. słabej jakości, niedostosowaną do aktualnych potrzeb, źle przechowywaną czy zepsutą), bądź na czynniki drażniące i toksyczne prowadzą do nadmiernej eksploatacji tego narządu. Podniesiona w badaniach krwi aktywność wewnątrzwątrobowych enzymów jest skutkiem intensywnej pracy wątroby, bądź jej uszkodzenia.

Każdego dnia nasze koty, niezależnie od trybu życia są narażone na substancje toksyczne w swoim środowisku. Zarówno zjedzenie trującej rośliny, upolowanie gryzonia mającego wcześniej kontakt z trutką czy przypadkowo znalezione środki chemiczne, leki mogą szybkim tempie doprowadzić do zatrucia organizmu u naszego kota.

Zbyt tłusta, ciężkostrawna dieta może z biegiem czasu odbić się na kondycji wątroby i trzustki, doprowadzając nawet do ich zapalenia.

Wiele sytuacji w życiu może wymagać od nas wdrożenia u naszych kotów odpowiedniego leczenia i wsparcia wątroby oraz narządów odpowiedzialnych za proces trawienia. Dostarczenie organizmowi składników, takich jak wyciąg z ostropestu plamistego, karczocha czy mniszka lekarskiego, zawartych w preparacie Veteral liver formula będzie przyczyniało się do efektywniejszej regeneracji wątroby i pełnienia jej funkcji w organizmie.

Naturalny skład preparatu sprawia, że suplement Liver Formula może być podawany przez dłuższy czas, co u pacjentów przewlekle chorych często jest niezbędne.

Każdorazowo włączenie leczenia czy suplementacji u naszych zwierząt należy skonsultować z prowadzącym lekarzem weterynarii.

Czytaj więcej...

lek. wet. Anna Marciniak
Trójmiejska Przychodnia Weterynaryjna, konsultuje pacjentów dermatologicznych, absolwentka Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie.

Wady wrodzone? Tu niestety jedyne co możemy zrobić to działać profilaktycznie. Zbilansowana dieta pomaga utrzymać Twojego kota w dobrym zdrowiu. Z kolei troskliwa obserwacja zwierzęcia i regularne badania mogą pomóc we wczesnym wykryciu ewentualnych schorzeń, co będzie skutkowało szybszym rozpoczęciem leczenia i potencjalnie większymi szansami na wyzdrowienie, nawet w przypadku nowotworu.

Zwróć uwagę, że w codziennym życiu Twój kot jest narażony na działanie wielu niebezpiecznych substancji. Domowa chemia, leki, nadpsute jedzenie, czy też toksyczne środki używane do deratyzacji, stanowią poważne zagrożenie dla kociej wątroby. Dlatego upewnij się, że przede wszystkim Twój dom jest miejscem bezpiecznym dla futrzastego czworonoga. Zabezpiecz toksyczne substancje tak, jak robisz to dla dobra swojego dziecka, uważnie obserwuj też miejsca wokół domu, gdzie mogą pojawić się trutki na szczury.

Każde żywe stworzenie posiada układ odpornościowy, którego zadaniem jest pokonywanie stanów zapalnych spowodowanych przez bakterie, wirusy, czy grzyby. Wątroba u kota posiada pewne zdolności do samoregeneracji, ale czynnikiem koniecznym jest w tym przypadku idealnie skomponowana dieta. Jeżeli kot żywiony jest niewłaściwie dobraną karmą, jego wątroba może być przeciążona, a co za tym idzie – mniej wydolna.

Jest wiele powodów, dla których koty odmawiają jedzenia. Przyczyny głodówki mogą mieć zarówno podłoże psychiczne, jak i fizyczne. Stres, stany nerwicowe, zatrucia pokarmowe, czy problemy z przewodem pokarmowym (chociażby stan zapalny w przełyku). Niestety post, który trwa dłużej niż jedną dobę, jest już dla Twojego zwierzaka bardzo niebezpieczny. Powoduje on przede wszystkim odwodnienie organizmu. Niesie też za sobą wiele innych, groźnych dla życia kota konsekwencji. Tego objawu nie wolno lekceważyć!