Biotin Formula

Jak pewnie każdy wlaściciel marzysz, aby Twój kot miał piękne, puszyste futerko, którego nie musisz zbierać z każdego fotela? Widzisz jednak, że sierść Twojego zwierzaka ostatnio jakby zmatowiała. Jest sposób, aby z pomocą naturalnych składników pomóc Twojemu kotu i doprowadzić jego futerko do porządku. Tymczasem poznaj filary zdrowej kociej sierści.

Biotin Formula

Aktywne filtry

53,90 zł

Opinia eksperta

Veteral biotin formula for cat - opinia eksperta

Zdrowa skóra i sierść są wizytówką naszego zwierzęcia, ale też odzwierciedleniem jego zdrowia. Powiedzenie „jesteś tym co jesz” jest słuszne, gdyż kondycja skóry oraz sierści lub włosa zależy w głównej mierze od tego czy dostarczamy naszym zwierzętom w diecie wszystkiego, czego potrzebują w danym okresie życia.

Nawet zwierzęta w pełni zdrowe podczas okresowego, fizjologicznego procesu linienia mają szczególne potrzeby żywieniowe. Moment wymiany sierści czy włosa na nowy wymaga dostarczenia organizmowi wraz z dietą wszystkich niezbędnych i limitujących składników odżywczych. Aby wyprodukować zdrowy, mocny włos lub przeprowadzić prawidłowo cały proces wymiany naskórka należy dostarczyć zwierzęciu materiału budulcowego.

Składniki zawarte w diecie podstawowej naszych zwierząt w okresie szczególnego zapotrzebowania mogą być niewystarczające. Stany chorobowe obniżają ogólną odporność, nasilają problemy skórne, alergie, choroby pasożytnicze czy większość chorób endokrynologicznych mocno odzwierciedla się z złej jakości włosów lub sierści.

Koty, które często prowadzą na zewnątrz aktywny tryb życia, potrafią przemierzać każdego dnia duże odległości i napotykać na swojej drodze różne gatunki zwierząt, są w szczególności narażone na choroby pasożytnicze i zakaźne skóry.

Choroby alergiczne – chociażby koci skórny syndrom atopowy czy innego rodzaju nadwrażliwości potrafią zdecydowanie obniżyć samopoczucie i radość życia naszych kotów.

Przy odpowiednim wsparciu suplementacyjnym jako element terapii multimodalnej jesteśmy w stanie znacznie poprawić dobrostan naszych zwierząt.

Kilkuskładnikowy preparat Veteral Biotin Formula z synergistycznie działającymi mikro-, makroelementami, witaminami i wyciągiem ze skrzypu polnego pomoże w przywróceniu równowagi skórnej oraz pomaga ograniczyć dokuczliwe dla kotów objawy przesuszenia skóry, świądu ciała czy nadmiernej utraty włosa. 

W przypadku nawracających problemów skórnych każde wdrożone postępowanie najlepiej przedyskutować ze swoim lekarzem weterynarii.

Czytaj więcej...

lek. wet. Anna Marciniak
Trójmiejska Przychodnia Weterynaryjna, konsultuje pacjentów dermatologicznych, absolwentka Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie.

Dla zapewnienia zdrowej sierści ważne jest zapewnienie kotu odpowiednio zbilansowanej diety. Nie może być to najtańsza karma z supermarketu! Uważnie czytaj etykiety i zwróć uwagę, aby pożywienie składało się przede wszystkim z wysokiej jakości mięsa. Ważne są także składniki z grupy zdrowych tłuszczów, takie jak olej (np. lniany, albo z łososia), tran, czy rybie mięso.

Jeżeli nie jesteś stuprocentowo pewien jakości karmy, którą podajesz swojemu kotu, warto się zastanowić nad odpowiednią suplementacją. Dobry suplement diety dla kota powinien składać się z naturalnych składników i łączyć je tak, aby współdziałały ze sobą. Biotyna na przykład, znakomicie działa w zestawieniu z ekstraktem ze skrzypu polnego, czy też witaminami A i E.

Problemy z matowością, czy też wypadaniem sierści mogą mieć podłoże psychiczne. Zastanów się, czy Twój kot mógł w ostatnim czasie być narażony na nagły, bądź też długotrwaly stres? Może w domu pojawiło się małe dziecko? Może przemeblowaliście salon, co łączyło się ze zmianą wykładzin podłogowych? Może po prostu Twój kot nie ma już bezpiecznego schronienia, które w chwilach stresowych stałoby się dla niego azylem?

Regularne wyczesywanie pozwala na ograniczenie uciążliwych skutków linienia. Ma także za zadanie delikatnie stymulować skórę zwierzęcia, co przyczynia się do lepszego wzrostu nowych włosków. Dodatkowym bonusem jest słodkie mruczenie, bo koty uwielbiają takie wyczesywanki. Możesz się zaopatrzyć w gumową rękawicę z wypustkami, albo specjalne szczotki.