Huczne świętowanie Nowego Roku, fajerwerki z lokalu weselnego nieopodal, ruchliwa jezdnia, albo remont piętro wyżej… Ile razy szukałeś sposobu na to, aby odciążyć swojego psa emocjonalnie w sytuacjach, które go stresują? Silny stres u psa przekłada się na Twoje zachowanie, które czworonożny przyjaciel wyczuwa i… pies stresuje się jeszcze bardziej.

Czy istnieje skuteczny sposób na silny stres u psa?

Podczas prób uspokajania psa podczas silnego stresu - on wydaje się być jeszcze bardziej zdezorientowany sytuacją? Co zrobić w chwili, kiedy nie możesz wyeliminować przyczyny stresu u Pupila i zauważasz coraz więcej objawów stresu u psa?

Po pierwsze: dobrze, że tutaj trafiłeś. To pierwszy krok, który podjąłeś w trosce o Pupila. Aktywnie szukasz przyczyny zachowań lękowych, bo nie wiesz jak pozbyć się stresu u psa.

Zobacz suplement na stres dla Twojego psa

Stresująca sytuacja dla psa - czy możesz ją zmienić?

W pierwszej kolejności należy ocenić, czy możemy pozbyć się źródła problemu. Wiesz, że Twój pies boi się głośnej muzyki i na samą myśl razem z nim podkulasz ogon? Widzisz, że do lokalu obok zbierają się tłumy gości, a DJ już rozkłada sprzęt? Może warto zrobić sobie wycieczkę na weekend - tylko Ty, Twój Pupil i wysokie góry lub jezioro! Jeśli trwa remont u sąsiada wyżej - raczej nie masz możliwości, aby zmienić lokum na dobre kilka tygodni. Silny stres u psa nie ustąpi zatem samoistnie, ale możesz mu zapobiec. Przedstawiamy kilka sposobów na to, co może dać Twojemu Pupilowi wsparcie podczas objawów psiego stresu.

NR 1 Wsparcie opiekuna - nieoceniona pomoc

Przypomnij sobie - dokładnie jak w dzieciństwie - wsparcie rodziców podczas stresujących sytuacji było fundamentem rodzicielstwa. Pozwala dziecku poczuć się bezpiecznie i daje poczucie, że nie jest pozostawione same sobie z problemem. W przypadku psów jest podobnie - okazując mu wsparcie, mówiąc do niego spokojnym, stonowanym głosem i wykonując delikatny masaż, możesz skorygować psi stres.

Jak wspierać psa w stresujących sytuacjach?

Wystarczy, że w kryzysowej sytuacji kucniesz podczas spaceru czy w swoim salonie. Daj swojemu Pupilowi chwile na to, aby się do Ciebie zbliżył. Masuj jego grzbiet w miejscu rozpoczęcia ogona i mów do niego spokojnym głosem. W taki sposób nie tylko redukujesz stres u psa, ale także zacieśniasz z nim swoją relację.

NR 2 Oddalenie się od źródła stresu

Wielu właścicieli chce pomóc swoim psom i wierzymy w ich dobre intencje. Niestety, często sami potęgują problem, prowadząc psa w stronę zagrożenia. Takie zachowanie może znacznie zwiększyć strach i poziom stresu u psa. Często spotykane są także zachowania, których pies do tej pory nie wykazywał. Nie każ swojemu psu stanąć oko w oko z zagrożeniem, bo ryzykujesz zaburzeniami behawioralnymi i zmianą Waszych stosunków.

NR 3 Pies nie lubi innego psa? Ok, przecież też nie lubisz sąsiada!

Parki dla psów, wybiegi albo spotkania grupowe, na które się umawiasz z przyjaciółmi… Oni też zabierają swoje psy, a Twój od dawna zaczyna się izolować! Stres u psa pojawia się także w obecności psów, których nie lubi lub się ich boi. Zapomnij o zabieraniu Pupila na spotkania z psami, za którymi nie przepada i ma do tego pełne prawo. Zupełnie jak Ty. Pomyśl sobie, jak byś się czuł, gdyby ktoś na siłę przekonywał Cię do spędzania czasu z osobami, których nie darzysz sympatią? Z pewnością poziom kortyzolu u psa podnosi się tak samo, jak podniósłby się u Ciebie!

NR 4 Klatka kennelowa albo legowisko

Świetnym rozwiązaniem w walce z psim stresem jest wprowadzenie klatki kennelowej lub legowiska, które będzie azylem. Psy lękliwe lub narażone na silny stres rewelacyjnie odnajdują się w miejscu, do którego dostęp mają tylko one. Uwaga! To zdanie jest bardzo ważne - azyl Twojego psiaka musi pozostać wolny od zapachów Twoich znajomych albo zupełnie obcych osób. Jeśli Pupil zechce pobyć sam lub będzie szukał bezpiecznej przestrzeni - trafi właśnie tam.

Jak wprowadzić klatkę kennelową?

Jeśli zdecydujesz się na wprowadzenie klatki dla psiaka, pamiętaj o dokładnym zmierzeniu wymiarów psa. Klatka kennelowa powinna umożliwiać Twojemu Pupilowi swobodny obrót wokół własnej osi oraz być wyższa niż on, kiedy stoi na czterech łapach. Kiedy klatka trafi do Waszego domu - wybierz dla niej ustronne miejsce, najlepiej przy ścianie. Możesz przykryć klatkę kennelową kocem, albo specjalnym pokrowcem.

Klatka kennelowa - pies nie chce wejść?

Każdego dnia pokazuj swojemu Pupilowi, że klatka jest świetnym miejscem, w którym warto przebywać. Na początku, ułóż dróżkę ze smakołyków, które prowadzą do wejścia klatki kennelowej. Na razie nie wkładaj smaczków do środka, chyba, że Twój pies odważy się do niej wejść. W momencie, w którym Twój psiak zaczął swobodnie w niej spędzać czas? Osiągnąłeś sukces!

Suplementy na stres dla psa - pomoc doraźna

Czeka Cię podróż samolotem, a Twój pies ciężko to znosi? A może nadchodzi TEN dzień w roku, kiedy niebo jest całe w fajerwerkach? Jakikolwiek powód, który wywołuje stres u psa nie może zostać zbagatelizowany. Jako właściciel psa, jesteś odpowiedzialny nie tylko za jego zdrowie fizyczne, ale także za jego poczucie bezpieczeństwa i psie emocje. Tak, pies stresuje się nawet podczas błahych sytuacji - dokładnie jak ludzie. Pewnie zdarzyło Ci się poczuć ścisk żołądka przed rozmową kwalifikacyjną, albo w trakcie spotkania kogoś nieznajomego po raz pierwszy. W podobny sposób na nowe sytuacje reaguje Twój Pupil! Nie ignoruj objawów silnego stresu u psa.Czy warto stosować suplementy na stres dla psa?

Jeśli nie jesteś w stanie usunąć źródła stresu u psa, który powoduje u Twojego Pupila silne objawy - suplementacja jest wskazana. Pomaga ona w kryzysowych sytuacjach przetrwać psom lękowym bez szwanku. Niektóre psiaki w obecności stresujących bodźców potrafią pokazać zupełnie inne oblicze - zaczynają gryźć meble, warczą na właściciela, albo okaleczają się. Aby temu zapobiec, musisz pomóc mu uspokoić emocje i pokonać stres. Suplementy na stres dla psa są w takim wypadku dobrym rozwiązaniem. Nasza rekomendacja to Relax Formula Dog - suplement dla psa, który pomoże mu się zrelaksować.

Sprawdź wszystkie suplementy dla Twojego Pupila