Infekcje układu moczowego u psa to dość powszechne zjawisko i z pewnością częsty powód wizyty z psem u lekarza weterynarii. Zapalenie pęcherza zdarza się często, co nie oznacza, że powinniśmy pozwalać infekcji na częstsze powracanie! Chroń swojego Pupila przed zapaleniami i stosuj odpowiednią profilaktykę. W tym artykule omówimy kwestię zdrowego układu moczowego Twojego Pupila, a także podpowiemy, jak leczyć nawracające zapalenie pęcherza u psa.

Jak zbudowany jest układ moczowy u psa?

Dzięki układowi moczowemu, podobnie jak u ludzi - Twój Pupil pozbywa się toksyn, nadmiaru wody i produktów ubocznych powstałych podczas procesu przemiany materii. Układ moczowy u psa składa się z moczowodów, nerek, cewki i pęcherza. Ten ostatni, jest narażony na częste infekcje powstałe w wyniku niskiej temperatury lub zanieczyszczeń, które przedostały się do cewki.

Jak objawia się zapalenie pęcherza u psa?

Jeśli kiedykolwiek zmagałeś się z tą dolegliwością, pewnie wyobrażasz sobie to, co teraz przeżywa Twój pies. Po odpowiedniej dawce leków na zapalenie pęcherza psa, wszystko powinno wrócić do normy w ciągu kilkunastu godzin i dolegliwości bólowe powinny ustąpić. Jednak do tego czasu, kiedy zwlekasz z wizytą u weterynarza lub zanim leki zaczną działać, Twój Pupil zmaga się z częstomoczem, niepokojem, skomleniem podczas oddawania moczu i z ogólnym rozdrażnieniem.

Jak rozpoznać czy pies ma zapalenie pęcherza?

Oczywiście najbardziej rzetelnym źródłem informacji jest lekarz weterynarii, którego jak najszybciej powinieneś odwiedzić po zauważeniu objawów opisanych w poprzednim akapicie. Co jeszcze powinno zwrócić Twoją uwagę, że pies cierpi na infekcje układu moczowego?

Po pierwsze: inny kolor moczu. Podczas zapalenia pęcherza u psa, możesz zauważyć pienisty albo mętny mocz. Zdarza się, że przybiera on kolor czerwony i ma silny, ostry zapach.

Dlaczego wizyta u lekarza weterynarii jest ważna podcza infekcji pęcherza u psa?

Symptomy zapalenia pęcherza u psa są podobne do tych, z którymi zmagają się ludzie podczas infekcji. Zaliczamy do nich na przykład większe parcie na mocz, które wiąże się z bólem podczas oddawania zaledwie kilku kropli moczu. Zachowanie Twojego Pupila może zmienić - częściej niż zwykle będzie chciał wyjść na spacer, albo kilka kropli trafi na Twoje panele. Zakażony układ moczowy u psa jest niezwykle bolesny, co zauważysz po skomleniu podczas oddawania moczu albo po charakterystycznej, zgarbionej pozie.

Infekcja układu moczowego u psa wiąże się z niezwykle dokuczliwymi i bolesnymi dolegliwościami. Dlatego w momencie, kiedy zaobserwujesz objawy zapalenia pęcherza u swojego psa - natychmiast powinieneś udać się z nim do lekarza weterynarii.Nieleczona infekcja układu moczowego u psa - powikłania

Jeśli nie zdecydujesz się na wizytę z psem u lekarza weterynarii, nieleczone zapalenie pęcherza u psa może prowadzić do groźnych powikłań. Należą do nich kolejne stany zapalne, zaostrzenie trwającej infekcji lub choroby nerek, które nie są już tak proste do wyleczenia.

Zobacz wsparcie dla swojego Psa - suplementy

Profilaktyka w psim zapaleniu pęcherza - jak zapobiegać

Czy istnieje sposób, aby zapobiec nawrotom zapalenia pęcherza u psa? Oczywiście, że tak! Możesz temu zapobiec, zaczynając od przeanalizowania Waszych spacerów, albo codziennych rytuałów. Najczęstszym powodem zapalenia pęcherza u psów jest po prostu zbyt niska temperatura. Stan zapalny u psa może pojawić się po długodystansowym spacerze podczas deszczu, albo po nagłym spadku temperatury na zewnątrz i mokrej sierści. Pamiętaj, że sama sierść nie wskazuje na objawy zapalenia pęcherze u psa. W przypadku, kiedy sierść psa jest w gorszej kondycji - sięgnij po suplement Biotin Formula.Jak zatem wygląda profilaktyka przeciwko zapaleniu układu moczowego u psa?

Rezygnacja z uczestnictwa w sytuacjach, w których Twój pies jest na nie narażony. Czy to oby na pewno wystarczy?

Zapalenie pęcherza u psa powraca - co robić?

Niestety, nie zawsze jesteś w stanie uchronić Twojego Pupila przed wahaniami temperatury, albo przed opadami. Może się zdarzyć, że Twój pies cierpi na nawracające zapalenie pęcherza. To znaczy, że powinieneś podjąć jeszcze bardziej radykalne działania ku utrzymaniu zdrowia Twojego Pupila.

Badania psa - nawracające zapalenie pęcherza

Pierwszym krokiem, który pomoże Ci wyleczyć Twojego Pupila, jest kontakt z lekarzem weterynarii. To właśnie on oceni, jakie badania należy wykonać, aby dobrać odpowiednie leczenie i jaką profilaktykę wybrać przy nawracającym zapaleniu pęcherza u psa. Zwykle są to badania, które pozwalają sprawdzić poziom witamin i minerałów w organizmie oraz zbadać rodzaj infekcji bakteryjnej. Odpowiedni komplet badań powinien zostać dobrany indywidualnie do stanu zdrowia Twojego psa.Nawroty zapalenia pęcherza u psa - suplementy

Po otrzymaniu wyników badań i analizie ich przez lekarza weterynarii, możesz przystąpić do działania. Jesteś już w połowie drogi do walki o zdrowie swojego Pupila.

W zależności od tego, co było powodem zapalenia układu moczowego u psa, warto dobrać odpowiednią suplementację.

Suplementy dla psa na układ moczowy - jak działają?

Każdy preparat, który trafia do organizmu Twojego psa, powinien zostać skonsultowany z lekarzem weterynarii. Jeśli Twój Pupil potrzebuje wsparcia układu moczowego w postaci profesjonalnej suplementacji, warto rozpocząć dokładnie taką profilaktykę przed nawracającą infekcją.

Sprawdź dopasowane suplementy dla Twojego Psa

Suplementy na układ moczowy dla psa działają moczopędnie i skutkują ciągłym zakwaszaniem moczu. Dzięki kwaśnemu środowisku, infekcje się nie rozwijają.