Co to jest suplement diety?

Suplement diety to środek mający na celu uzupełnienie diety w składniki odżywcze. Jest to wsparcie dla organizmu, który nie zawsze jest w stanie wyciągnąć odpowiednie dawki witamin i minerałów z pożywienia. Suplement nie służy do leczenia stanu chorobowego, może natomiast zapobiec rozwojowi choroby, jeżeli w porę dostrzeżemy potencjalne niedobory konkretnych składników odżywczych. Suplementy diety przed wprowadzeniem na rynek muszą uzyskać pozytywną opinię Głównego Inspektora Sanitarnego, podlegają też konkretnym regulacjom prawnym.

pies trzymający w pysku swoją miskę

DIETA DIETA I JESZCZE RAZ DIETA...

W idealnym świecie dieta zarówno ludzi, jak i zwierząt jest zbilansowana, świeża i pełna dobroczynnych mikroelementów. W praktyce niestety, bywa różnie. Przede wszystkim niełatwo jest dotrzeć do producentów, którzy produkują pożywienie najwyższej jakości. Zdarza się, że produkt sprzedawany jako organiczny, okazuje się mieszanką dodatków o słabej jakości. Co jakiś czas pojawiają się także doniesienia o negatywnych praktykach zakładów wędliniarskich, które ze 100kg mięsa potrafią „wykreować” nawet 190 kg produktu zwanego „szynką”. Nazwanie jej „staropolską szynką babuni” może skutecznie zmylić konsumenta sugerując, że jest to produkt zdrowy i wytwarzany tradycyjnymi metodami.

para starszych właścicieli psa, który siedzi obok stołu, przy którym jedzą posiłek

Podobnie jest z żywieniem zwierząt. Właściciele psów i kotów muszą się dobrze nagimnastykować, aby znaleźć karmę o budzącym zaufanie składzie. Do tego dochodzi kwestia smaku, który musi być zaakceptowany przez nierzadko wybredne zwierzątko. Nasze czworonogi mogą na niektóre karmy zareagować objawami alergii, co jest dodatkowym wyzwaniem w procesie.

Jeżeli karmisz swoje zwierzę w domu, musisz również uważać na to, co trafia do jego miski. Nawet lekko nadpsuty składnik może być dla pupila bardzo niebezpieczny. Są też produkty bezpieczne dla ludzi, ale absolutnie zakazane w żywieniu czworonogów.

grupa różnokolorowych kotów jedzących karmę z kolorowych misek, ustawionych w rzędzie na podłodze

Z pewnością wiesz, że w dzisiejszych czasach używa się o wiele więcej polepszaczy smaku, sztucznych barwników, czy aromatów, niż kiedyś. Sprawia to, że wartość odżywcza tego, co jemy, spada. Stąd niedobory substancji odżywczych i stąd potrzeba suplementacji. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze suplementów:

Jeżeli zdecydujesz się na podanie suplementu diety swojemu zwierzakowi, warto taką decyzję skonsultować z lekarzem weterynarii. Jest to istotne zwłaszcza, jeżeli Twój pies, czy kot przyjmuje aktualnie jakieś leki. Chodzi o to, aby nie doprowadzić do hiperwitaminozy, czyli zbyt dużego stężenia jednej z witamin. Suplementy dla psów powinny być dawkowane inaczej, niż suplementy dla kotów.

Następnie zwróć uwagę na etykietę suplementu dla zwierząt. Dobrze, aby skład był oparty na naturalnych ekstraktach roślinnych, które są dla zwierząt bezpieczne. Jeżeli masz wątpliwości dotyczące składu, skonsultuj się ze swoim weterynarzem. 

Naturalne i bezpieczne suplementy dla zwierząt

Duży, biały pies zapatrzony w badającego go weterynarza

Zwierzęta mają zróżnicowaną masę ciała i od tego będzie zależeć bezpieczna dla zdrowia dawka poszczególnych specyfików. Tu również warto zapytać producenta, albo swojego lekarza, aby nie doprowadzić do sytuacji, w której zwierzę dostanie zbyt dużo suplementu.

Twój czworonożny przyjaciel zasługuje na to, co najlepsze. Rozumiemy, że jest dla Ciebie jak członek rodziny, dlatego pomagamy Ci zadbać o niego jak najlepiej. W recepturach suplementów Veteral znalazły się naturalne wyciągi roślinne – ekstrakty od lat wykorzystywane w medycynie. Nasze produkty są przebadane i opracowane tak, aby były bezpieczne w stosowaniu. Staranny opis każdego z suplementów pozwala Ci na sprawdzenie właściwości poszczególnych składników. Dbanie o zdrową dietę zwierzaka w połączeniu z przemyślaną suplementacją to najlepsze, co możesz podarować swojemu czworonogowi.